Szanuj zdrowie, jak je masz, bo o różne bzdury dbasz!
Kółko teatralne "Zozolki", zaprezentowało inscenizację pt. "W zdrowym ciele zdrowy duch". Mali aktorzy przedstawili społeczności klas 0-IV oraz przedszkolakom kilka zasad prozdrowotnych w bajkowej scenerii:
1. Zozolki zachęciły Ducha Słabucha do uprawiania sportu.
2. Krasnoludki przestrzegły o konieczności mycia owoców i warzyw.
3. Pszczółka Maja zwróciła uwagę na hałas panujący w szkołach i związanych z tym konsekwencjami dla naszego zdrowia.
4. Zozolki pouczyły również Babę Jagę o konieczności odwiedzania gabinetu stomatologicznego.
Naszym aktorom serdecznie gratulujemy. Zachęcamy Wszystkich do dbania o własne zdrowie, bo jesteśmy Szkołą promującą zdrowie!

Śniadanie daje moc!!!

Tydzień owoców i warzyw

Mali ogrodnicy w klasie Ib
Kliknij, aby powiekszyć Każdy z nas to wie, że w naszej codziennej diecie powinny gościć warzywa i owoce. Realizując program Szkoły Promującej Zdrowie, uczniowie klasy 1b od początku drugiego semestru poznawali zasady siania i pielęgnacji sadzonek warzyw. Takie zajęcia ogrodnicze, zainicjowała i prowadziła dla nas mama naszej Zuzi, pani Krystyna Szultk. Za to bardzo dziękujemy!!! Naszą przygodę rozpoczęliśmy od posiania nasion: pomidorów, rzodkiewek, ogórków, buraka, papryki, szpinaku i sałaty. Cała klasa, wyznaczając dyżurnych ogrodników, każdego dnia dbała o sadzonki podlewając je wodą, dosypując ziemi i zapewniając odpowiedni dostęp do światła. Cyklicznie organizowaliśmy zajęcia, podczas których zgłębialiśmy wiedzę o potrzebach małych roślinek. Etap pikowania ujawnił duże pokłady precyzji i delikatności, drzemiące w naszej klasie. Sadzonki, gdy osiągnęły odpowiedni etap rozwoju, w maju zostały zabrane przez dzieci do domowych ogródków. Teraz czekają wszyscy na zdrowe i smaczne, samodzielnie posadzone warzywa.
(Tekst i zdjęcia : Monika Gerbatowska) Więcej zdjęć...