Aktualności


Więcej zdjęć z każdego wydarzenia znajduje się w zakładce Galeria

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/2021
Kliknij, aby powiekszyć Rok szkolny 2020/2021 dobiegł końca. Był to bardzo trudny czas dla uczniów i nauczycieli, pełen nowych wyzwań, ze względu na pandemię Covid – 19 i zdalne nauczanie. Uroczyste zakończenie roku szkolnego rozpoczęło się 25 czerwca 2021r. o godz. 9.15 mszą świętą. Po nabożeństwie uczniowie i nauczyciele udali się do szkoły. Na sali gimnastycznej dyrekcja wręczyła uczniom nagrody książkowe i świadectwa z wyróżnieniem za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Tego dnia również gromkimi brawami pożegnaliśmy panie wicedyrektor Marię Konkel i Renatę Lica, które odchodzą na emeryturę. Wójt gminy Stężyca pan Tomasz Brzoskowski odczytał zebrane wspomnienia dotyczące kolejnych lat pracy obu pań i wręczył nagrody za dorobek i osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy wspaniałych wakacji i udanego wypoczynku. Do zobaczenia we wrześniu!
(H. Kulling) Więcej zdjęć...


Ósmoklasiści żegnają szkołę
Kliknij, aby powiekszyć "Młodość jest fundamentem, na którym ma się oprzeć budowla życia" - te słowa błogosławionego Jakuba Alberione były hasłem przewodnim 55 ósmoklasistów, którzy pożegnali szkołę 24 czerwca br. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą świętą wzbogaconą o pieśni w wykonaniu absolwentów. Następnie wystąpili w montażu słowno - muzycznym, podczas którego po raz kolejny zaprezentowali talenty wokalne i recytatorskie. Szczególne słowa podziękowania skierowali do rodziców, nauczycieli, księży i wychowawców. Zgodnie z tradycją szkoły również uczniowie klas siódmych przygotowali inscenizację, by pożegnać starsze koleżanki i kolegów.
Wreszcie nadszedł czas na rozdanie wszystkim uczniom świadectw. Nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce i świadectwa z wyróżnieniem otrzymało 12 osób z klasy VIIIa (Amelia Szulist, Klara Wysocka, Dominika Górna, Martyna Prądzyńska, Paulina Tandek, Natalia Brzozowska, Joanna Reglińska, Weronika Kozłowska, Kinga Reszka, Jędrzej Klinkosz, Jeremiasz Bobrowski, Olaf Bobrowski) oraz 6 osób z klasy VIIIb (Andrzej Turzyński, Julia Jakusz, Kinga Katkowska, Martyna Tusk, Roksana Lubecka, Roksana Szczepańska).
Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie uczniom nagród za reprezentowanie szkoły (poczet sztandarowy, chór, koło teatralne, Marzebiónczi). Dyrekcja podziękowała również rodzicom: Monice Wunsz, Elżbiecie Szwichtenberg, Sylwii Glinieckiej, Honoracie Bobrowskiej i Joannie Brzozowskiej za zaangażowanie w życie szkoły. Wychowawcy zaś skierowali słowa wdzięczności do wszystkich rodziców za życzliwość i wsparcie. W ten sposób dobiegła końca uroczystość pożegnalna, podczas której zakręciła się łza w niejednym oku... Naszym absolwentom życzymy cudownych wakacji i powodzenia w dalszej edukacji!
(K.Pek, E. Miąskowska) Więcej zdjęć...


Wycieczka do Gdyni
Kliknij, aby powiekszyć Dnia 21 czerwca klasy 5, 6A i 6B pod opieką swoich wychowawczyń wzięły udział w wycieczce do Gdyni. Pierwszym przystankiem było kino. Uczniowie obejrzeli film pt. "Co w duszy gra" opowiadający o sensie życia, osobowościach, pasjach, słabościach. Kolejnym punktem wycieczki był Skwer Kościuszki. W tak upalnym dniu ochłodę przyniosły pyszne lody. Następnie uczniowie dotarli do Akwarium Gdyńskiego, gdzie mogli podziwiać przeróżne stworzenia i roślinność wodną. Po zakupie pamiątek i wspólnych zdjęciach, zadowoleni wrócili do Szymbarku.
M. Korda, E. Ciemińska, M. Hewelt Więcej zdjęć...


Wyjazd integracyjny do Adventure Parku w Gdyni
Kliknij, aby powiekszyć Dnia 15 czerwca uczniowie klas siódmych i ósmych wzięli udział w wycieczce do Adventure Parku "Kolibki" w Gdyni. Wyjazd miał na celu zintegrowanie młodzieży i poprawienie relacji w klasach. Podczas "Dnia Wrażeń" uczestnicy musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami. Próbowali swoich sił między innymi na wspinaczce, skoku adrenaliny i parku linowym. Wszyscy mieli również okazję skorzystać ze zjazdu linowego o łącznej długości 500 metrów! Na koniec spędziliśmy miłe chwile podczas wspólnego ogniska z kiełbaskami. Wyjazd odbył się w ramach zajęć z języka kaszubskiego, a część jego kosztów pokryła szkoła. Większość uczniów biorących w niej udział to aktywni członkowie Szkolnego Koła Teatralnego i Chóru "Cudaki" oraz Kółka Misyjnego. Aby dowiedzieć się, czy wycieczka spodobała się uczniom, zapytaliśmy ich o zdanie:
Basia: Moim zdaniem było fajowo.
Olaf: Bardzo ekscytujący, a zarazem fascynujący i wymagający wyjazd.
Maciek: Było bardzo ciekawie i sympatycznie. Polecam :)
Wojtek: To była najlepsza wycieczka na zakończenie roku, lepszej nie było.
Agata: Wycieczka bardzo mi się podobała, atrakcje były fantastyczne. Z niektórych nie udało mi się skorzystać, jednakże bardzo się cieszę, że mogłam spróbować kilku nowych rzeczy.
Kornelia: Moim zdaniem było bardzo ekstremalnie i chciałabym to powtórzyć. Dziękuję za tak fantastyczną wycieczkę.
Kacper: Na wycieczce było "fantastik" :)
Dominika Bronk, Renata Mach, Grzegorz Brylowski Więcej zdjęć...


Lekcje w terenie
Kliknij, aby powiekszyć Dnia 18.06.2021 r. uczniowie z klas 4a i 7b uczestniczyli w zajęciach realizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Warsztaty miały miejsce w lesie, gdzie uczniowie nabyli umiejętność posługiwania się zarówno nowoczesnymi sposobami orientacji w terenie np. gps, jak i tradycyjnymi m.in. za pomocą mapy, kompasu, położenia Słońca. Edukacja w plenerze sprzyjała aktywności i integracji dzieci oraz pokazała, jak w praktyce przygotować się do wycieczek i wyjazdów turystycznych. Więcej zdjęć...


Globalne ocieplenie
W ostatnim czasie - na nasze szczęście - sprawa globalnego ocieplenia jest bardzo nagłaśniana na całym świecie. Ludzie są uświadamiani jakie mogą być skutki pozostawiania śmieci w lasach czy bezgranicznego spalania ropy naftowej.  Niestety, mimo wielu próśb, wciąż są osoby, które nie stosują się do nakazów dbania o planetę. W tej prezentacji chciałabym przedstawić, czym jest globalne ocieplenie, jak powstało, jakie są skutki jego występowania i co możemy zrobić, by uratować Ziemię. Zapraszam i życzę miłego czytania:)
Link do prezentacji
Klara wysocka
9 czerwca Dzień Najlepszego Przyjaciela
Jedna z popularnych sentencji życiowych mówi o tym, że jeśli człowiek jest zdrowy, ma rodzinę, dach nad głową i wiernego przyjaciela, to jest bogatszy niż mu się wydaje. 9 czerwca swoje święto mają właśnie osoby, które często są nam bliskie niczym rodzina. Wydarzenie ma na celu umacnianie więzi pomiędzy ludźmi, uświadamianie, jakim drugi człowiek może być oparciem w każdej trudnej sytuacji. W każdej klasie wybrano jedną osobę, która posiada cechy najlepszego przyjaciela. Samorząd uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu "Podaruj swój czas" wraz z opiekunami dziękują wszystkim uczniom oraz gronu pedagogicznemu za udział we wszystkich akcjach przeprowadzonych w roku szkolnym 2020/2021.


7b rowery, aktywność, świeże powietrze, zwiedzanie i bycie razem...
Kliknij, aby powiekszyć Dniu 9 czerwca 2021 roku klasa 7b udała się na wycieczkę rowerową do Dworu Wybickich w Sikorzynie. Nad bezpieczeństwem i przebiegiem trasy czuwali nauczyciele: p. Hanna Kulling i p. Mateusz Zarach. Głównym celem wyjazdu było poznanie pięknego, historycznego miejsca w naszej okolicy, aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu z klasą, integracja grupy. Uczniowie zwiedzili muzeum z przewodnikiem, poznali historię rodu Wybickich, podziwiali meble i sprzęty z końca XIX i z początku XX wieku. Po "dawce wiedzy" był czas na odpoczynek w parku otaczającym Dworek. Zrelaksowani, w dobrych nastrojach wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wszyscy szczęśliwie dotarli do szkoły. Wyprawa zakończyła się wspólną biesiadą przy ognisku. Więcej zdjęć...


"Jak Maja szukała wiosny"
Kliknij, aby powiekszyć Szkolne "Zozolki" pełne entuzjazmu, po powrocie z lekcji online, przedstawiły wiosenne perypetie małej pszczółki. Maja z ogromnym zniecierpliwieniem szukała wiosny. Na swej drodze spotkała gąsienice oraz żabki. Dopiero świerszcz Filip wyjaśnił Majce, że wiosna jest już dookoła nas. To kolorowe kwiaty, ćwierkające ptaki i zielone liście traw. Jedynym niezainteresowanym był Gucio, który myślał tylko o jedzeniu. Maja pomogła również leśnym zwierzakom w zdobyciu farb, potrzebnych do pomalowania olbrzymich pisanek. W podziękowaniu leśne zwierzaki podarowały im symbole Wielkanocne. Więcej zdjęć...


Dzień Dziecka w Szymbarku


Zajęcia w Zielonej Szkole
Kliknij, aby powiekszyć W maju uczniowie klasy V uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez Zieloną Szkołę w terenie (uczyli się obsługi kompasu, odczytywania informacji na mapie oraz survivalu). Więcej zdjęć...


"Biedronki" i "Motylki" obchodziły Dzień Matki
Uroczystość Dnia Mamy to szczególna okazja aby podziękować swoim mamom za trud i miłość włożoną w wychowanie swoich dzieci. Dlatego też, grupy przedszkolne "Biedronki" i "Motylki" słowem i piosenką wyraziły swoją wdzięczność. Całość została uwieczniona w postaci filmiku, który został przesłany rodzicom w tym szczególnym dniu. Nie obyło się również bez przekazania mamusiom samodzielnie wykonanego upominku.


Przyroda jest wieczna, kiedy jest bezpieczna

Widzę więcej! 11 maja 2021 - Dzień bez śmiecenia! Ziemia jest naszą Planetą, bardzo nam na niej zależy! Pragniemy, żeby była piękna i czysta w związku z tym postanowiliśmy działać biorąc udział w Edukacyjnej Kampanii Ekologicznej! Autorzy programu od 15 lat, zachęcają do segregacji odpadów komunalnych. W ten sposób unika się gromadzenia śmieci, a surowce mogą być powtórnie przetworzone. Unikajmy zaśmiecania jezior, mórz, rzek, lasów i gór. Zapraszamy do szkolnej relacji ekologicznej!


Pola Nadziei 23.05.2021 r.


Dzień Matki w przedszkolu "Lokomotywa"
Kliknij, aby powiekszyć 26 maja- Dzień Matki to jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Szczególny czas, w którym dzieci mają okazję pokazać, jak bardzo kochają swoich rodziców. Wszystkie przedszkolaki słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie. Obdarowały również mamy własnoręcznymi upominkami. Więcej zdjęć...


Nauczanie hybrydowe w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku w dniach 17-30 maja 2021r.
Pobierz plikNauczanie hybrydowe w dniach 17-30 maja  2021r.

Konkurs "Sleeveface, czyli do twarzy mi z książką"
Kliknij, aby powiekszyć Tydzień Bibliotek rozpoczyna się corocznie 8 maja w Dniu Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji w naszej szkole ogłoszono biblioteczny konkurs fotograficzny. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem. Zadanie polegało na wybraniu odpowiedniej książki, dobraniu stroju i przyjęciu odpowiedniej pozy. Dużą rolę odgrywała odpowiednia perspektywa oraz aranżacja tła. Konkurs rozstrzygnięto w trzech kategoriach. Oto wyniki:
Klasy I-III
1 miejsce - Błażej Szwichtenberg (kl.IIIb)
2 miejsce - Rozalia Koszałka (kl.IIb)
3 miejsce - Kinga Wojciechowska (kl.IIIb), Krzysztof Jahn (kl.IIb)
wyróżnienie - Jan Skrzypek (kl.I)
Klasy IV-VI
1 miejsce - Hanna Pusz (kl.V)
2 miejsce - Magdalena Naczk (kl.VIa), Julia Plata (kl. VIa)
3 miejsce - Wiktor Wojciechowski (kl.VIb)
Klasy VII-VIII
1 miejsce - Marek Szwichtenberg (kl.VIIIb)
Gratulujemy laureatom, którzy otrzymają dyplomy i nagrody. Dziękujemy za oryginalną popularyzację czytelnictwa. Więcej zdjęć...


"Tydzień o Polsce"
Kliknij, aby powiekszyć "Patrząc na flagę państwową dociekliwy umysł widzi nie tylko flagę, lecz samo państwo i niezależnie od jego symboli i insygniów widzi na fladze przede wszystkim formę rządów, pryncypia, prawdy i historię narodu, który ją używa".
Henry Ward Beecher
Uczniowie naszej szkoły włączyli się do ogólnopolskiej akcji obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Akcja została zorganizowana przez panią Halinę Kasprzycką i Samorząd Szkolny wraz z opiekunami.
Uczniom zaproponowano kilka zadań do wykonania:
- odśpiewaj hymn państwowy,
- narysuj, za co kochasz Polskę,
- zrób sobie zdjęcie z flagą Polski,
- przygotuj potrawę w barwach narodowych,
- obejrzyj polską bajkę lub film,
- przeczytaj wiersz polskiego poety,
- napisz, kim według Ciebie jest patriota.
Dziękujemy wszystkim za udział w naszej akcji. Więcej zdjęć...


INFORMACJA
Spisałeś się przez Internet? Pobierz unikatowy kod i zgłoś swój udział w loterii! Osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 6 losowaniach nagród I-ego stopnia (kart przedpłaconych o wartości 500 i 1000 PLN) oraz w losowaniu finałowym o nagrodę główną – 14 lipca 2021 r.
Pierwsze losowanie nagród I-ego stopnia już 7 maja 2021 r.
Jak to zrobić? To proste:
- Po wypełnieniu formularza spisowego pobierz unikatowy 10-znakowy kod, uprawniający do wzięcia udziału w loterii.
- Zarejestruj otrzymany kod do 7 lipca 2021 r. na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.
- Oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś!
Nie zwlekaj, zarejestruj kod do 5 maja i wykorzystaj wszystkie 7 szans! Każdy zarejestrowany kod ma szansę na wygraną. Terminy kolejnych losowań i pozostałe szczegóły dostępne są w regulaminie na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. W sprawie pytań dotyczących loterii prosimy o kontakt, numer 22 871 99 21 (infolinia czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora). Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.


Światowy Dzień Zdrowia online
Przedstawiamy relację fotograficzną oraz filmiki, w których dzieci podpowiadają, jak żyć zdrowo, a jednocześnie kolorowo! Co robić, aby móc i chcieć? Odpowiedź ukryta jest w sposobie bycia. Z okazji Światowego Dnia Zdrowia w br. uczniowie podpowiedzieli, co daje prawidłowe odżywianie. Poprzez fotografię i reżyserię filmików, odsłaniają swoje nawyki żywieniowe oraz opowiadają o jakże istotnym, ruchu na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nadesłali materiał oraz filmiki za udział w naszej akcji!
Kwiecień 2021, Szkolne Koło PCK i Kółko misyjne


Światowy Dzień Ziemi
Kliknij, aby powiekszyć 22 kwietnia obchodziliśmy najważniejsze święto ekologiczne w kalendarzu. Uczniowie klasy 3a przygotowali kolorowe i bardzo pomysłowe plakaty przedstawiające piękno naszej planety. Na swoich pracach umieścili hasła i wiersze, zachęcające do dbania o Nasz Wspólny Dom ZIEMIĘ.
Oto przykładowe hasła i rymowanki:
Faustyna Lemberg
"Dbaj o przyrodę i zwierzynę,
a w lesie zjesz pyszną jeżynę."
"Dbaj o zwierzynę, zachowaj ciszę,
a może w naturze usłyszysz ciszę."
Martyna Szymichowskia
"Woda z kranu daremnie kapie,
a w niektórych miejscach jej braknie."
Livia Labicka
Wierszu o Ziemi
"Nasza Ziemia jest radosna
Bo dziś przyszła piękna wiosna.
Cudowne rośliny kwitną
I myślą, że nigdy nie znikną!"
Alicja Kordunowska
"Ziemia płacze, drogie dzieci:
Segregujcie wszystkie śmieci.
Kto odpadki segreguje,
Na nagrody zasługuje!"
Amanda Gańska
"Dbaj o przyrodę, a nie o urodę!!!"
Nadia Labicka
"Wierszyk o Ziemi"
Jak, co roku przyszła Wiosna,
Pora ciepła i radosna.
A więc koleżanki i koledzy,
Ja Wam zaraz powiem prawdę,
Kto nie myśli o zwierzętach?
Kto lubi drzewa ścinać?
Kto środowisko truje?
Gorzko tego pożałuje!!!
Więcej zdjęć...


Nauczanie hybrydowe w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku w dniach 26-30 kwietna 2021r.
Pobierz plikNauczanie hybrydowe w dniach 26-30 kwietna 2021r.

Akcja Żonkil
Kliknij, aby powiekszyć Uczniowie naszej szkoły włączyli się do akcji społeczno - edukacyjnej Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie. Celem tej akcji jest propagowanie wiedzy na temat powstania w getcie warszawskim. Powstanie, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku , było heroicznym przystąpieniem do walki o wolność z niemieckim okupantem. Jego bezpośrednią przyczyną była decyzja o likwidacji getta warszawskiego w związku z realizacją przez hitlerowców planu zagłady Żydów. Akcja Żonkile ma przypominać o wspólnej historii Polaków i Żydów. Uczniowie klasy piątej wykonali papierowe żonkile. Dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych powstał film pt. "Muranów - Dzielnica Północna"; w reżyserii Łukasza Kamila Kamińskiego. Materiał w stylistyce youtuberskiej opowiada historię Muranowa, dawnej dzielnicy żydowskiej w Warszawie i jej mieszkańców. Projekcję filmu zakończyła wspólna rozmowa, w czasie której uczniowie dzielili się swoimi odczuciami i wrażeniami związanymi z filmem.
Halina Kasprzycka Więcej zdjęć...


Dzień Języka Angielskiego
Dzień Języka Angielskiego obchodzony jest 23 kwietnia, upamiętnia datę urodzenia i datę śmierci Williama Szekspira. William Szekspir żył na przełomie XVI i XVII wieku i jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej. Szekspir uważany jest za twórcę nawet dwóch tysięcy słów w języku angielskim. We współczesnym świecie, językiem angielskim jako ojczystym posługuje się obecnie 500 milionów ludzi. Jest on używany w Wielkiej Brytanii i jej terytoriach zależnych, Irlandii, USA, Kanadzie, RPA, Australii i Nowej Zelandii. Angielski jest również językiem urzędowym w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach. Z okazji Dnia Języka Angielskiego zachęcamy Was abyście w najbliższych dniach obejrzeli anglojęzyczny film, program lub bajkę. Zaskoczcie swoich przyjaciół i rodzinę inicjując rozmowę w języku angielskim! Poniżej link to prezentacji, która skupia się na wizycie w ważnych miejscach Stanów Zjednoczonych i Australii z pomocą google maps i youtube. Link do prezentacji
Have fun!
Wielkanoc 2021


Kartka urodzinowa do Królowej Elżbiety II
Kliknij, aby powiekszyć 21 kwietnia Królowa Elżbieta II obchodzi swoje 95 urodziny. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wykonali kartki urodzinowe oraz napisali list z życzeniami. Wasze prace zostały wysłane do Pałacu Buckingham. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź od Królowej Elżbiety.
Nauczyciele języka angielskiego Monika Kruszyńska Małgorzata Korda Więcej zdjęć...


I Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego"
Kliknij, aby powiekszyć I Wojewódzki Konkurs Recytatorski "Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego". Serdecznie zapraszam do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim "Poezja Krzysztofa Kamila Baczyńskiego". Osoby chętne zapraszam do kontaktu w celu otrzymania karty zgłoszenia oraz szczegółowego regulaminu.
Dominika Bronk


Poszukujemy oznak wiosny w ramach lekcji geografii


Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Kliknij, aby powiekszyć W dniu 1 kwietnia 2021 r., według stanu na dzień 31 marca 2021 r., w całej Polsce rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań NSP 2021. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych i budynkowych. Dane zebrane w ramach prac spisowych są wykorzystywane do opracowań, zestawień i analiz statystycznych, do tworzenia i aktualizacji przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego operatu do badań statystycznych. Udział w spisie ludności i mieszkań jest obowiązkowy. Więcej informacji w poniższym pliku.
Pobierz plikNarodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Lekcje historii w klasie piątej
Kliknij, aby powiekszyć Średniowieczny zamek w oczach piątoklasistów. Różnorodność techniki, bogata wyobraźnia i kreatywność uczniów - pomaga nam przenieść się do średniowiecznego zamku. Gratulujemy pięknych prac wykonanych przez: Alana, Mateusza, Franka, Darię, Olka, Jasia i Julkę. Więcej zdjęć...


Warsztaty wielkanocne również online
Kliknij, aby powiekszyć Święta Wielkanocne są doskonałą okazją do nabywania umiejętności związanych z dekorowaniem, przygotowaniem palm wielkanocnych, pisanek, kolorowych kurczaczków oraz zajączków. W minionym tygodniu 13 marca oraz 16 marca br. odbyły się warsztaty stacjonarne dla uczniów klas trzecich SP oraz klasy czwartej w formie online. Uczniowie z entuzjazmem przyjęli wiadomość o nich i dobrze się do nich przygotowali! Warsztaty poprowadziła pani Honorata Bobrowska, która zachęciła wszystkich do działania. W klasach grup 3A i 3B wrzała radosna twórczość. Równie ambitnie uwijali się chłopcy i dziewczynki z klasy 4A. Zwłaszcza, że "pan Internet", nie był łaskawy, dochodziło tego dnia do zakłóceń na łączach. Mimo to efekt był murowany, uczniowie nie tracili zapału, a spod ich dłoni wychodziły piękne prace. Jesteśmy bardzo wdzięczni pani Honoracie, że bezinteresownie przyjęła nasze zaproszenie na warsztaty w czasie pandemii. Była to ciekawa forma przekazania oraz kultywowania tradycji wielkanocnych wśród dzieci.
Serdecznie dziękujemy!
Wychowawcy oraz uczniowie kl. 3A, kl. 3B, kl. 4A! Więcej zdjęć...


Pomoc dla Antosia z Kiełpina
Kliknij, aby powiekszyć "To możliwość spełniania marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące"
Paulo Coelho
Szkolne Koło PCK oraz Kółko misyjne serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom zaangażowanym w pomoc 3-letniemu Antosiowi. Jesteśmy dogłębnie wzruszeni zaangażowaniem najmłodszych uczniów: Przedszkola, grup 0A i 0B oraz uczniów klas 1-3. Dziękujemy za waszą wrażliwość, wspólnie zebraliśmy i przekazujemy na leczenie chłopca kwotę: 1006,88 PLN


Wyniki szkolnego konkursu z języka angielskiego "Have fun with English"
Kliknij, aby powiekszyć 11 marca odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego klas II-III SP. Do konkursu przystąpiło 16 uczniów.
Wyniki:
I miejsce - Nadia Labicka (kl.IIIa) i Mateusz Kaliszuk (kl.IIa)
II miejsce - Maria Okrój (kl.IIIb) i Livia Labicka (kl.IIIa)
III miejsce - Maciej Jeliński kl.IIa
Laureatom i uczestnikom serdecznie gratulujemy.
Monika Kruszyńska, Małgorzata Korda Więcej zdjęć...


Kartka z kalendarza - marzec 2021


Czy w klasach ósmych uczą się przyszli politycy?
Kliknij, aby powiekszyć W demokracji przedstawicielskiej udział w wyborach to jedno z podstawowych praw i obowiązków obywatelskich. Wybory to nie tylko sposób selekcji kandydatów, ale też narzędzie kontroli nad osobami pełniącymi ważne funkcje publiczne. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie uczniowie dowiadują się, na czym polega bierne i czynne prawo wyborcze, oraz poznają procedurę głosowania w wyborach powszechnych. Zastanawiają się także, dlaczego tak wielu Polaków nie uczestniczy w wyborach i w jaki sposób można próbować zwiększyć frekwencję wyborczą. Oddanie głosu to obywatelski obowiązek, świadczący o dojrzałości i odpowiedzialności za państwo. Aby zwiększyć świadomość przyszłych wyborców na zajęciach wiedzy o społeczeństwie uczniowie klas ósmy uczestniczyli w projekcie wybory samorządowe. Powstały sztaby wyborcze, hasła oraz programy kandydatów ubiegających się o stanowisko wójta. Zachęcamy o obejrzenia prezentacji autorstwa Klary Wysockiej, Amelii Szulist, Anity Wysieckiej, Jędrzeja Klinkosza.


Zdalne lekcje języka angielskiego
Kliknij, aby powiekszyć Podczas lekcji języka angielskiego uczymy się nie tylko gramatyki czy słówek, poznajemy również tradycję i kulturę krajów anglojęzycznych. Klasy VII przygotowały prezentacje multimedialne, które przedstawiły podczas zdalnych lekcji. Każdy uczeń miał możliwość wyboru tematu, który uznał za najbardziej interesujący. Święta i uroczystości, wybrane przez uczniów:
- St. Patrick’s Day
- St. George’s Day
- The Queen’s birthday
- Pancake Day
- Guy Fawkes Day
Dziękuję wszystkim za wykonane prezentacje. Dzięki waszym pracom, zostały wykonane plakaty, które wiszą na gazetkach w szkole.
Monika Kruszyńska Więcej zdjęć...


Informacje Samorzadu Uczniowskiego i kółka wolontariatu
Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć


Pomóżmy ocalić wzrok Antosiowi
Kliknij, aby powiekszyć Trzyletni Antoś z Kiełpina zmaga się z nowotworem złośliwym oka. Jedno oko już stracił, aby ratować drugie, leczenie musi kontynuować w USA . Zachęcamy do wsparcia chłopca. W związku z tym organizujemy zbiórkę pieniędzy. Liczy się każda złotówka. W tym celu uczniowie klasy IIIb - od poniedziałku 15 marca do czwartku 18 marca - będą chodzić po klasach ze skarbonką. Liczymy na Wasze wsparcie.
Organizatorzy: Renata Mach Elwira Klińska


Bomba witaminowa
Kliknij, aby powiekszyć Dnia 10 marca uczniowie klasy IIa w związku z promowaniem zdrowego odżywiania wykonały tak zwaną "Bombę witaminową". Przed przystąpieniem do pracy dzieci umyły ręce, pamiętając o zasadach higieny. Następnie - wcielając się w rolę kucharzy i kucharek pokazały, że potrafią bezpiecznie posługiwać się nożem i tarką. Po krótkim czasie dzieci degustowały swoje warzywno - owocowe bomby. Pamiętajmy o prawidłowym odżywianiu - szczególnie w obecnych czasach. Więcej zdjęć...


Historia samolotów
Paweł Zaborowski - uczeń klasy 7b ma szeroki wachlarz zainteresowań, a jego ulubionym tematem jest lotnictwo. Podczas lekcji historii wielokrotnie dzieli się z kolegami swoją bogatą wiedzą związaną nie tylko z tą tematyką. Zachęcamy do obejrzenia przygotowanej przez Pawła prezentacji pt. "Historia samolotów". Może i Was zainteresuje ten temat? Link do prezentacji
Halina Kasprzycka
Nauczanie hybrydowe w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku w dniach 15-19 marca 2021r.
Pobierz plikNauczanie hybrydowe w dniach 15-19 marca 2021r.

Kartka urodzinowa dla Królowej Elżbiety
Kliknij, aby powiekszyć


Zimowy Pokaz Mody Ekologicznej
Kliknij, aby powiekszyć Uczniowie klasy IIIb realizują Międzynarodowy Projekt "Czytam z klasą". Jednym z zadań do wykonania było zorganizowanie Zimowego Pokazu Mody Ekologicznej. Uczniowie wykazali wielką kreatywność w tworzeniu swoich strojów i wcielaniu się w różne postacie. Mogliśmy zobaczyć m.in. rycerzy, księżniczki, damy, roboty. Przy okazji ciekawej nauki doświadczyliśmy świetnej zabawy pełnej radości i uśmiechu! Więcej zdjęć...


Wspólne czytanie "Dziadów" Adama Mickiewicza
Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób,
aby uczniowie uważali ją za cenny dar,
a nie za ciężki obowiązek.
Albert Einstein
Zapadł zmrok. Ciemność spowiła przestrzeń w domach uczniów klasy 7A. Wszyscy zapaliliśmy świeczki, by ich nikłe promienie rozświetlały mrok. W takiej atmosferze rozpoczęło się wspólne czytanie kolejnej lektury, z jaką musieli zmierzyć się siódmoklasiści. Tym razem była to II część "Dziadów" Adama Mickiewicza. Wszyscy mieli swoje role, każdy otrzymał część tekstu, którą należało opanować. Następnie przystąpiliśmy do wspólnego czytania w niesamowitej atmosferze. Niniejsze wydarzenie było częścią innowacji "Lekturowy zawrót głowy", która jest przeprowadzana właśnie w klasie 7A. Uczniowie przygotowali się wyśmienicie, a ich pełne pasji zaangażowanie zasługuje na największą pochwałę. Praca z taką klasą to prawdziwa przyjemność, dzięki której nauka staje się zabawą i wspólną przygodą. Również siódmoklasiści byli zadowoleni z takiej formy omawiania lektury. Aura tajemniczości, klimatyczne świece oraz wyjątkowy nastrój pomogły uczniom zmierzyć się z trudnym mickiewiczowskim tekstem. Mogliśmy w ten sposób zintegrować nasz zespół i przeżyć wspaniały wieczór, który na zawsze pozostanie w naszych wspomnieniach. Wspólne czytanie "Dziadów" odbyło się 19 lutego o godzinie 19. I to nie koniec naszej przygody...
Dominika Bronk


Wyniki Konkursy Walentynkowego
Kliknij, aby powiekszyć


Obchody Dnia Dinozaura
Kliknij, aby powiekszyć 26.02.2021r. grupy przedszkolne Motylki i Biedronki wzięły udział w obchodach Dnia Dinozaura. Dzień rozpoczął się od prezentacji multimedialnej, dzięki której dzieci dowiedziały się jakie dinozaury żyły na świecie, czym się żywiły oraz w jaki sposób się poruszały. Kolejnym punktem dnia, było dopasowanie figurki do odpowiedniego zdjęcia dinozaura. To zadanie wywołało nie tylko uśmiech na twarzach dzieci, ale również skupienie, aby zadanie wykonać prawidłowo. Dodatkową atrakcją było malowanie farbami skamielin dinozaurów z wcześniej przygotowanej masy solnej oraz fotobudka, w której każde dziecko mogło wykonać sobie dinusiowe zdjęcie. Więcej zdjęć...


Rekrutacja na rok szkolny 2021/2022
Pobierz plikOświadczenie rodzica o miejscu zamieszkania
Pobierz plikWniosek o przyjęcie do przedszkola/oddziału przedszkolnego
Pobierz plikZgłoszenie do SP pod odpowiedzialnościa karną
Kliknij, aby powiekszyć
Szkolny konkurs z języka angielskiego
Kliknij, aby powiekszyć

Obchody Dnia kota
Kliknij, aby powiekszyć Kolejna atrakcja przygotowana w przedszkolu związana była z obchodami Dnia kota. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w interesujących rozmowach dotyczących życia kotów. Poznały różne ich rodzaje, porównywały wygląd, brały udział w zabawach ruchowych oraz nauczyły się piosenek o milusińskich. Na koniec mogły wykazać się swoją kreatywnością, wykonując swoje zwierzątko z papierowych talerzyków. Aby podkreślić wyjątkowość tego dnia, dzieci ubrały się w stroje kotów. Więcej zdjęć...


Z "Balladyną" za pan brat
Kliknij, aby powiekszyć Znam "Balladynę i jej autora" to nazwa kolejnego konkursu bibliotecznego przeznaczonego dla uczniów klas VII-VIII. W ten sposób nasza szkoła uczestniczyła w uczestniczyła w akcji "Narodowe Czytanie". Ośmioro uczniów z klasy VIIIa i czworo uczniów z klasy VIIa wzięło udział w teście online. Rywalizacja była wyrównana, o zwycięstwie zdecydowały sekundy! Ostatecznie największą wiedzą wykazali się:
Amelia Szulist - I miejsce (kl.VIIIa)
Natalia Brzozowska - II miejsce (kl.VIIIa)
Jędrzej Klinkosz - III miejsce (kl.VIIIa).
Dyrektor szkoły wręczył uczestnikom upominki. Dziękujemy za udział konkursie. Gratulujemy zwycięzcom!


Najładniejsza zakładka- wyniki konkursu
Kliknij, aby powiekszyć W lutym rozstrzygnięto biblioteczny konkurs na najładniejszą zakładkę ulubionej książki. Celem konkursu było nie tylko pobudzenie wrażliwości plastycznej i aktywności twórczej dzieci, ale popularyzacja czytelnictwa i rozbudzenie świadomości poszanowania książek. Wzięło w nim udział 21 uczniów z klas II-III. Dyrektor szkoły Ireneusz Zarach wręczył wszystkim uczestnikom upominki.
Wyniki konkursu
I miejsce- Livia Labicka (kl.IIIa)
II miejsce- Amanda Gańska (kl.IIIa), Karol Dzienisz (kl.IIIa)


Karnawałowe piżama party
Kliknij, aby powiekszyć Dnia 16.02.21. najmłodsi uczniowie z naszej szkoły mogli paradować w piżamkach. Dzieci w nocnych przebraniach miały okazję pożegnać kończący się, nieco inny, bowiem trwający w pandemii, karnawał. Było kolorowo, tanecznie i bardzo pomysłowo. Dzieci pląsały w takt ulubionych utworów, wykonywały tańce integracyjne lub solo podczas których towarzyszyli im wychowawcy. Celem zabawy była integracja grupy i włączenie się do bezpiecznej imprezki oraz wyznaczenie granicy między karnawałem, a Wielkim Postem. Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przygotowali się do zabawy.
(Tekst i foto: R. Mach) Więcej zdjęć...


Projekt "Emocja"
Kliknij, aby powiekszyć W ramach międzynarodowego projektu "Emocja", dnia 15.02.2021 r. w przedszkolu zrealizowano kolejny moduł pt. "Moc słów". Dzieci uczyły się używania zwrotów grzecznościowych oraz przełamywania nieśmiałości podczas zabaw dramowych. Przedszkolaki miały również okazję rozwijania wyobraźni oraz ekspresji ruchowej wykonując różnorodne zadania. Uwieńczeniem zajęć było wykonanie medalu dla swojego kolegi oraz degustacja wcześniej przygotowanych wafli. Więcej zdjęć...


Karnawał w afrykańskiej dżungli
Kliknij, aby powiekszyć Tegoroczny karnawał, uczniowie klasy IIIa spędzili w tropikalnej dżungli. Zwierzaki z radością bawiły się przy energicznej muzyce. W lesie pojawiły się również małe reporterki, które dokumentowały życie na Czarnym Lądzie. Podczas tej wycieczki dzieci miały do wykonania szereg zadań. Wykazały się zwinnością pokonując slalomy i umiejętnościami matematycznymi rozwiązując działania. Za pomocą klamerek zbierali drogocenne kryształy. Oto zdjęcia z naszej zabawy. Więcej zdjęć...


Szkolne Walentynki
11 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Walentynki. W tym dniu obowiązywał "Dress code"- przedszkolaki i klasy 0-III ubrały się na czerwono. W nagrodę Samorząd uczniowski przygotował dla każdego słodki poczęstunek - lizaki w kształcie serduszka. Dziękujemy dzieciom i nauczycielom za aktywny udział w obchodach Święta zakochanych.


"Wigilijna opowieść"
Kliknij, aby powiekszyć Dnia 11 lutego uczniowie klasy 7A mieli okazję wziąć udział w transmisji internetowej musicalu Teatru Muzycznego TINTILO na motywach "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach działalności szkolnego koła teatralnego oraz chóru. Dzięki spektaklowi uczniowie mieli okazję lepiej poznać treść lektury obowiązkowej, a także w sposób wirtualny ponownie spotkać się z teatrem, którego wszystkim nam bardzo brakuje. Spektakl został pozytywnie odebrany przez uczniów. Doceniono grę aktorką, scenografię oraz wyjątkowe i symboliczne przekazanie treści za pomocą światła, dźwięków i tańca.


Bal karnawałowy w przedszkolu
Kliknij, aby powiekszyć Grupy przedszkolne "Biedronki" oraz "Motylki" jak co roku obchodziły bal karnawałowy. W tym roku przedszkolaki zachwyciły nas różnorodnością strojów. Ten szczególny dzień przepełniony był wieloma atrakcjami, które wywołały niezapomniane uśmiechy na twarzach dzieci. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie przepięknych kostiumów. Więcej zdjęć...


Spotkanie z ornitologiem
Kliknij, aby powiekszyć Uczniowie klasy III a wzięli udział w zajęciach zorganizowanych przez Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Szymbarku. Dzieci poznały nowe gatunki ptaków zimujących w Polsce. Cała grupa wyposażona w profesjonalne lornetki, obserwowała zachowanie skrzydlatych przyjaciół. Wspólnie wzięliśmy udział w konkursie drużynowym, sprawdzającym naszą wiedzę o ptakach. Z ogromnym zaangażowaniem i zapałem ulepiliśmy dla ptaszków kule pełne ziaren. Całą zabawę zakończyliśmy przy ognisku. Więcej zdjęć...


Zdjęcia szkoły z lotu ptaka
Kliknij, aby powiekszyć Uczeń naszej szkoły, Marek Szwichtenberg udostępnił nam własnoręcznie zrobione "zimowe" zdjęcia naszej szkoły z lotu ptaka. Więcej zdjęć...


Taką ZIMĘ uwielbiamy
Kliknij, aby powiekszyć Zimowa aura zachęca do spędzania aktywnego czasu na świeżym powietrzu. Uczniowie klasy 3A, z czerwonymi policzkami i usmiechami na twarzy, wędrowali po zaśnieżonych drogach okolicznych lasów. Dzieci korzystały z uroków prawdziwej zimy również zjeżdżając z górek oraz lepiąc bałwany. Wspólnie budowały fortece i robiły aniołki na śniegu. Więcej zdjęć...


Ogłoszenie Samorządu Szkolnego
Kliknij, aby powiekszyć Kliknij, aby powiekszyć


Konkurs na logo i nazwę Szkolnego Koła Wolontariatu
Pobierz plikRegulamin konkursu


Procedury obowiązujące od dnia 18 stycznia 2021 r.
Pobierz plikProcedury zapewnienia bezpieczeństwa w ZKiW w Szymbarku


Boże Narodzenie w ZKiW w Szymbarku


Ogłoszenie Samorządu Szkolnego
Kliknij, aby powiekszyć


Obchody Dnia Życzliwości
21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, aby podkreślić jak ważne dla każdego człowieka jest: potrzeba szacunku, serdeczności, uśmiechu, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym. Bardzo dziękujemy wszystkim za przesłane zdjęcia, z których stworzyliśmy film pt.: "ZKiW Szymbark przesyła moc uśmiechów na odległość".
Monika Kruszyńska, Elwira Mazurkiewicz


Akcja dwa światy
Kliknij, aby powiekszyć W dniach 18.10-21.10 uczennice naszej szkoły zbierały pieniądze na hospicjum w Kartuzach w ramach "Akcji dwa światy".

Kliknij, aby powiekszyć Bardzo dziękujemy wszystkim za bezinteresowną pomoc.
Elwira Mazurkiewicz
Monika Kruszyńska


Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Kliknij, aby powiekszyć


Sekretne życie Mickiewicza - wirtualne spotkanie z Robertem Kowalskim
Kliknij, aby powiekszyć W piątek 20 listopada uczniowie klasy 7A mieli okazję wziąć udział w wykładzie prowadzonym przez pana Roberta Kowalskiego, autora powieści “Wieszczowie”, założyciela strony internetowej oraz fanpage’u “Paryskie salony romantyków” i wielkiego entuzjasty najbardziej niezwykłej epoki w dziejach literatury - romantyzmu. Podczas spotkania młodzież poznała realia epoki oraz sekrety życia Adama Mickiewicza. Prowadzący skupił się na najbardziej zaskakujących i ciekawych elementach z biografii wieszcza, dzięki czemu lekcja szybko przerodziła się w wywiad. Uczniowie z niebywałą dociekliwością stawiali trudne pytania, na które nie zawsze można było znaleźć jednoznaczne odpowiedzi. O co tak naprawdę Mickiewicz pokłócił się ze Słowackim? Skąd mamy pewność, że informacje o naszym wieszczu podawane przez badaczy literatury i historii są prawdziwe? Jakie znaczenie w tworzeniu legendy Mickiewicza odniósł jego syn, Władysław? Dlaczego Mickiewicz miał problemy finansowe i jak sobie z nimi radził? Skąd czerpał inspiracje przy tworzeniu „Pana Tadeusza”? Jaką rolę w jego życiu odniosły kobiety? Na czym polegało zamieszanie z Kołem Sprawy Bożej? Wreszcie, jaka tajemnica wiąże się z okolicznościami śmierci Adama Mickiewicza? Na te i na inne pytania uczniowie otrzymali odpowiedzi właśnie w piątek. Spotkanie z panem Robertem Kowalskim przebiegło w bardzo przyjaznej atmosferze. Obie strony zgodnie stwierdziły, że było ono wyjątkowe i inspirujące. Na dowód powyższych słów przytoczmy komentarze uczniów.
Marianna: Lekcja była bardzo ciekawa, o większości rzeczy nie miałam pojęcia.
Kinga: Bardzo ciekawa i pouczająca lekcja, z której można było dużo się dowiedzieć.
Szymon Z.: Moim zdaniem lekcja (wywiad) z panem Robertem był bardzo interesujący. Myślę, że każdy dowiedział się jakiś ciekawostek. Polecam wszystkim klasom takie lekcje.
Basia: Spotkanie było bardzo interesujące, wbrew pozorom spodobałoby się starszym jak i zarówno młodszym uczniom. Mogliśmy poznać wiele ciekawych informacji nieznanych z podręczników.
Weronika: Moim zdaniem zajęcia były bardzo fascynujące. Jedna z najciekawszych lekcji.
Agata: Moim zdaniem lekcje, które odbyły się z udziałem pana Roberta były bardzo ciekawym doświadczeniem. Zaskoczyła mnie przeogromna wiedza na temat Adama Mickiewicza i jego życia. Bardzo cieszę się, że mogłam w nich uczestniczyć i mam nadzieję, że będzie więcej takich spotkań.
Justyna: Lekcje były bardzo inspirujące. Poznałam dużo fantastycznych ciekawostek.
Wiktoria D.: Bardzo pouczająca rozmowa. Można było dowiedzieć się wielu niespodziewanych faktów z życia Mickiewicza, ponieważ nie każdy wie na przykład o tym, że Adam Mickiewicz miał wiele bogatych kochanek.
Szymon U.: Podczas lekcji poznałem sporo ciekawych informacji z prywatnego życia Adama Mickiewicza. Była to inna forma zajęć, która zapewne wszystkim się podobała. Mnie na pewno.
Marta: Moim zdaniem była to bardzo interesująca lekcja, z której dużo dowiedziałam się o Mickiewiczu i o jego życiu. Mam nadzieję, że jeszcze będziemy mieli okazję spotkać się z panem Robertem.
Filip: Moim zdaniem ta lekcja była bardzo ciekawa. Miło słuchało się pana Roberta, bo słychać i widać było, że robi to z pasji.
Patryk: Świetna lekcja! Poznałem bardzo interesujące informacje o Adamie Mickiewiczu.
Wiktoria P.: Uważam, że Mickiewicz nie był do końca taki idealny. Tak naprawdę ukrywał wiele sekretów, które mogliśmy poznać podczas tej niezwykłej lekcji.
Artur: Była to inna forma lekcji, naprawdę ciekawa. Mogliśmy zdobyć podczas niej dużą dawkę wiedzy.
Nikola: Pan Robert był wyjątkowo charyzmatyczny. Widać było, że opowiada o temacie, który kocha. Słuchało się go z przyjemnością.
Zuzia: Bardzo ciekawa lekcja. Poznałam wiele faktów z życia Mickiewicza.
Maciek: Mimo że zajęcia trwały długo, czas zleciał mi bardzo szybko i przyjemnie. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, o których nie miałem pojęcia.
Jak widać, piątkowe lekcje języka polskiego bardzo przypadły do gustu uczniom klasy 7A. Cieszymy się, że mieliśmy okazję poznać tak wyjątkową postać, jaką z pewnością jest pan Robert Kowalski, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.
Dominika Bronk, uczniowie klasy 7A


11 listopada - Święto Niepodległości
Kliknij, aby powiekszyć 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Jest to święto o charakterze państwowym, obchodzone corocznie dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Tegoroczne święto , podobnie jak cały 2020 rok, było inne niż poprzednie. Wszystkie uroczystości 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości miały ograniczony charakter ze względu na pandemię koronawirusa. Jednak, każdy mógł włączyć się w obchody tego święta. Jak świętowali uczniowie naszej szkoły? Zachęcamy do obejrzenia prezentacji multimedialnej. Link do prezentacji
(Tekst: Halina Kasprzycka)
KOMUNIKAT
W związku z wystąpieniem przypadków zarażenia wirusem SARS-COV-19 pracowników i nauczycieli Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku oraz po konsultacjach z pracownikami Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kartuzach i przedstawicielami organu prowadzącego szkołę wprowadzam zdalny tryb pracy placówki na okres od 27 października do 10 listopada 2020 roku. W tym czasie szkoła będzie zamknięta.
Dyrektor ZKiW w Szymbarku
Ireneusz Zarach


Dzień Edukacji Narodowej
Kliknij, aby powiekszyć 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej z tego tytułu młodzież przygotowała przedstawienie pt.:”Zdalnie, znaczy niebanalnie!” W warunkach reżimu sanitarnego, wobec okrojonej publiczności zaprezentowano widowisko. Sztuka pokrótce opowiadała humorystycznie o zmaganiach dzieci, rodziców oraz nauczycieli w związku ze zdalnym nauczaniem. O utrapieniach i bolączkach osób dotkniętych taką formą zdalnej edukacji. Autorem jest pani Dominika Bronk, która napisała scenariusz dla uczniów Kółka teatralnego. Muzyką oraz nagłośnieniem zajął się pan Grzegorz Brylowski, wraz z Chórkiem. Nad walorami estetycznymi pracowała pani Renata Mach z Kółkiem misyjnym. Splendoru widowisku dodała dekoracja sali, umiejętnie wykonana przez nauczyciela świetlicy szkolnej panią Justynę Stencel. Wszystkim Pracownikom Naszej Placówki składamy szczere życzenia zdrowia i pomyślności zaczerpnięte z tekstu przedstawienia:
Dziś zaiste jest okazyja, by wyrazić nasze podziękowanie za uprawę tego ugoru, jakim są uczniowskie czerepy.
Niech Waćpaństwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie mija Waszego domostwa.
Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie naszych nauczycieli i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły. Tego życzą wdzięczne basałyki- Anno Domini 2020.

(Tekst i foto: R. Mach) Więcej zdjęć...


Ślubowanie klasy pierwszej
Kliknij, aby powiekszyć Pierwszoklasiści przygotowali pod okiem wychowawcy Janiny Synak program artystyczny, w którym zaprezentowali umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą ojczyzny i znajomością zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim umieją zachować się w grupie rówieśniczej. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów szkoły dokonał dyrektor Ireneusz Zarach, a rożki obfitości przygotowali rodzice. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy oraz legitymacje szkolne.

(tekst: Janina Synak, zdjęcia: Arkadiusz Kasprzycki) Więcej zdjęć...


Zarządzenie Wójta Gminy Stężyca w sprawie zmiany procedur bezpieczeństwa dla Zespołów Kształcenia i wychowania
Pobierz plikZarządzenie Wójta Gminy Stężyca
Pobierz plikProcedury zapewnienia bezpieczeństwa


Zajęcia SKS
Kliknij, aby powiekszyć Zajęcia sks odbywać się następująco:
- poniedziałek 14.30 - 15.30 prowadzone przez Ewę Miaskowską,
- wtorek 11.40- 12.40 prowadzone przez panią Monikę Gerbatowską,

Kliknij, aby powiekszyć - czwartek 14.30 - 15.30 prowadzone przez Ewę Miaskowską,
- piątek 11.40 - 12.40 prowadzone przez panią Monikę Gerbatowską.
Zajęcia odbywają się dla osób chętnych.


Informacja dotycząca dowozów uczniów do szkół zbiorowym transportem publicznym w Gminie Stężyca
W związku z sytuacją, że powiat kartuski od dnia 26 września 2020 roku będzie znajdował się w Czerwonej Strefie informujemy, że zgodnie Ministerialnymi wytycznymi dot. publicznego transportu drogowego w autobusach można zajmować - 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej lub dokumentacji techniczno-ruchowej dla danego typu środka transportu albo pojazdu przy jednoczesnym pozostawieniu w środku transportu albo pojeździe co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych. Wobec powyższego, autobusy Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. będą zabierały dzieci zgodnie z powyższymi wytycznymi – co może spowodować, iż Państwa dzieci będą musiały poczekać dłużej na przystanku na przyjazd autobusu. Dodatkowo informujemy, że w spóźnienie się dziecka na lekcje będzie usprawiedliwione. Prosimy rodziców uczniów dowożonych o wyrozumiałość w czasie obowiązywania Strefy Czerwonej.
Inauguracja roku szkolnego 2020/2021
Kliknij, aby powiekszyć Nowy rok szkolny 2020/2021 rozpoczął się 1 września o godz. 09.00. Ze względu na pandemię Covid 19 był to dzień trochę inny niż w poprzednich latach. Aby uniknąć spotkania zbyt dużej grupy Dzieci, Rodziców i Nauczycieli i zachować reżim sanitarny uczniowie (w maseczkach) udali się do swoich sal lekcyjnych, gdzie spotkali się z wychowawcą i powitali nowy rok szkolny. Wszyscy cieszyliśmy się ze spotkania w murach szkoły. Mamy nadzieję, że uczniowie podczas letniego wypoczynku nabrali sił do pracy i uda się nam pracować w trybie stacjonarnym, co przyniesie Dzieciom korzyści edukacyjne i same przyjemności ze spotkań z rówieśnikami i nauczycielami. Wszystkiego dobrego i dużo zdrowia w nowym roku szkolnym!
(Tekst: H. Kulling)
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
Szczegółowe inrormacje dotyczące rozpoczęcie roku szkolnego 1 września 2020 roku znajdują się poniżej w pliku pdf.
Pobierz plikRozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 1 września 2020
Pobierz plikProcedury zapewnienia bezpieczeństwa
Pobierz plikPrzydział wychowawstw klasowych i sal lekcyjnych
Pobierz plik10 zasad bezpieczeństwa dla ucznia
Pobierz plikWskazówki dla rodzica
Pobierz plikWytyczne przeciwepidemiczne GIS
Pobierz plikZarządzenie Wójta Gminy Stężyca
Pobierz plikPismo Powiatowego Inspektora Sanitarnego